A.R.G.O.

Petr "Abbé" Hroš

A.K.A. PRAHA

narozen: 1.11.1967, Český Krumlov
šermuje: odjakživa, ale spíše střílí z luku, práská bičem a hraje divadlo
učí od roku: 2006
lektor škol: lukostřelba
Magisterium: vicemistr lukostřelba

AKA a já:
„Lukostřelba učí koordinaci pohybu, soustředění, vyrovnanosti a trpělivosti. Tyto vlastnosti bezesporu patří mezi zásadní, nejen co se rytířského umění a definice pojmu „rytířství“ týče, ale jsou denně zkoušeny v běžném životě každého člověka. Technika samotného výstřelu je poměrně složitá záležitost, při níž je třeba zapojit svaly, o nichž mnohdy nemáme ani zdání a především hlavu. Je to jistá metafora, oproštění se od nánosu konkrétních problému, soustřední se základní principy. Jistá meditace. Zkušenost, která může ve své prosté formě principu obohatit každého. Pomáhá vidět zdánlivě složitou problematiku našeho jednání skrze jasnou optiku lukostřelce. Pocit z dobře provedeného výstřelu je cosi, co se jen tak něčemu nevyrovná. Když je výsledkem navíc dobrý zásah, je to skvělý zážitek. I v tom posledním z nás je kousek lovce, a bez ohledu na dobu, v níž žijeme, toužíme ho objevovat, abychom mu mohli přisoudit smysluplnou podobu".

Abbé je muž mnoha dovedností, dlouhá léta se profesionálně věnuje šermu a divadlu. V A.K.A. působí jako letor lukostřelby. Seriózně se začal aktivní sportovní lukostřelbě věnovat v roce 2006. Střílí z reflexního (olympijského) luku, holého luku, má praxi v terčové i instinktivní lukostřelbě, lukostřelbě lovecké (na 3D terče). Funguje jako kvalifikovaný trenér a rozhodčí na turnajích. V poslední sezóně 2013-2014 drží 5.místo řebříčku ČR v halové lukostřelbě. Vyučuje širokou veřejnost, vede přípravu herců a konzultuje lukostřelecké dovednosti pro film a odborné projekty.

 


TOPlist